Zināmi Alūksnes un Apes novadu koru konkursa II kārtas rezultāti

2010. gada 06. maijs

Alūksnes un Apes novadu koru konkursa II kārta

Foto: Alūksnes un Apes novadu koru konkursa II kārta

Ceturtdien, 6. maijā, Alūksnē notika X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku koru konkursa II kārta, kurā piedalījās seši Alūksnes un Apes novadu kori.

Pieci kori rādīja savu muzikālo sniegumu 5.-9. klašu grupā, viens – jaukto koru grupā. Augstāko vērtējumu – I pakāpes diplomu saņēma trīs kori 5.-9. klašu grupā. Diviem kolektīviem – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas korim (diriģente Ingrīda Pilskalne) un Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas korim (diriģente Sandra Oto) bija vienāds iegūto punktu skaits – 42,67. I pakāpes diplomu saņēma arī skaitliski nelielās Jaunannas pamatskolas koris (diriģente Ināra Kravale). Viņu muzikālo sniegumu žūrija novērtēja ar 40 punktiem.

II pakāpes diplomu un 34 punktus konkursā saņēma Trapenes un Sikšņu pamatskolu koris no Apes novada (diriģente Baiba Ozoliņa). III pakāpes diploms un 29 punkti Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas korim no Apes novada (diriģente Dagnija Pakalne).

Jaukto koru grupas vienīgo dalībnieku – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas jauniešu kori (diriģente Ina Perevertailo) žūrija novērtēja ar visaugstāko punktu skaitu – 44, un koris saņēma I pakāpes diplomu.

Gaidot koru konkursa II kārtas rezultātus, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 5.-9. klašu kora dalībnieces Alīna Jakovļeva un Linda Miķelsone atzina, ka uztraukums pirms skates licis sevi manīt: „Uztraucāmies par to, vai visu pareizi nodziedāsim, taču ceram, ka būs labi, jo gribas piedalīties Dziesmu un deju svētkos!” Alīnai šie būs pirmie Dziesmu un deju svētki, bet Linda būs to dalībniece jau otro reizi un zina, cik vienojoša ir svētku kopības izjūta.

Koru sniegumu vērtēja žūrijas komisija: Jānis Erenštreits, Arvīds Platpers, Eduards Grāvītis, Mārtiņš Klišāns un Rita Platpere. Konkursa noslēgumā žūrija pateicās Alūksnes un Apes novadu dziedātājiem par pozitīvajām emocijām, ko raisīja šie nelielie dziedāšanas svētki, un vēlēja, lai dalība X Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos ikvienam to dalībniekam būtu neaizmirstams piedzīvojums.

SAGATAVOJA: Evita APLOKA,
Alūksnes novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
www.aluksne.lv

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings