Zaļais kods: Koris ANIMA palīdz meža dzīvniekiem

2010. gada 22. marts

Koris ANIMA ar meža dzīvniekiem sarūpētajiem dārzeņiem.

Foto: Koris ANIMA ar meža dzīvniekiem sarūpētajiem dārzeņiem.

Ogres 1.vidusskolas jauktais koris „Anima” diriģentes Gunitas Bičules vadībā projekta „Zaļais kods” ietvaros īstenojuši akciju „Palīdzi dzīvniekiem izdzīvot ziemā”. Koristi 4.martā uz mežu aizveda dārzeņus un graudus, ko kopā ar mednieku biedrības pārstāvi izvietoja pašu ierīkotās barotnēs meža dzīvniekiem. Kora puiši palīdzēja iezāģēt un nogāzt apses, lai dzīvnieki varētu tikt klāt koka mizai. Tāpat tika savākti ziedojumi, par kuriem no zemniekiem piepirkt vēl papildus barību. Meža dzīvniekiem šī ziema bija īpašs pārbaudījums, jo dziļais sniegs apgrūtināja pārvietošanos mežā un piekļuvi barībai.

koris_anima_3.jpg

Kā stāsta kora „Anima” dalībnieki, palīdzēt meža dzīvniekiem izdzīvot ir darbiņš, kas liks turpmāk padomāt par tiem, kas dzīvo blakus. Arī kopā būšanas laiks sniegotā ziemā, mežā ir saliedējis. Pēc dzīvnieku barotņu apstaigāšanas koristi mežā ar tuvējā saimnieka atļauju un gādību sakūruši ugunskuru, izcepuši desiņas un sildījušies ar tēju. „Paldies par ierosmi kaut ko tādu darīt! Iespējams, ja nebūtu projekta „Zaļais kods”, mēs pat neaizdomātos par šādu iespēju,” atzīst Ogres 1.vidusskolas jauktā kora „Anima” diriģente Gunita Bičule. Koris šajā akcijā saka paldies sadarbības partneriem – Ogres Mednieku biedrībai, Turkalnes pagasta zemniekiem, skolas vecāku komitejai, bioloģijas skolotājai Irēnai Grigalei un skolas direktorei Inetai Tamanei.

Gaidot Svētkus, skolēni aicināti iesaistīties dažādos vides izglītības projektos. Pirmā no „Zaļā koda” aktivitātēm ir akcija, kuras laikā kolektīvi aicināti veikt praktisku darbu vides labā un to dokumentēt.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings