Umurgas un Limbažu “Varavīksne” – savas grupas labākie dancotāji Latvijā

2010. gada 10. jūnijs | Laila Paegle / Auseklis
Maija pēdējā svētdienā, kad Limbažos notika Pašu darbības svētki, ar saviem priekšnesumiem, stalto stāju un azartu daudzos skatītājus priecēja arī Bērnu un jauniešu centra deju kolektīva Varavīksne 1. – 4. klašu mazie dancotāji un viņu vienaudži – Varavīksnes Umurgas grupa.

Auseklis10junijs

Deju kolektīva Varavīksne 1. – 4. klašu grupas dancotāji priecīgi gaida savus pirmos lielos svētkus. Uz tiem viņi dosies kā skates laureāti

Īpašu apbrīnu cilvēkos raisīja bērnu spēja neapjukt, kad vienas dejas sākumā apklusa mūzika. Neviens no mazajiem ne brīdi neapmulsa un neapstājās, bet, skatītāju aplausu pavadīti, precīzi izpildīja deju līdz galam. Gandarīta par savu audzēkņu kārtējo veiksmīgo uzstāšanos bija viņu skolotāja Taisa Aruma. Patiesībā nevajadzētu brīnīties par mazo varavīksnēnu stāju un profesionalitāti, kā nekā viņi deju kolektīvu skatē, gatavojoties šīs vasaras X Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, ieguva laureātu titulu. Tātad jūlijā Rīgā uzstāsies ne tikai lielkoncertā Daugavas stadionā, bet arī īpašajā laureātu koncertā VEF kultūras pilī, kur uz skatuves kāps tikai paši izcilākie kolektīvi. – Šogad pirmoreiz skatēs atsevišķi vērtēja mazo lauku skolu kolektīvus, jo saprotams, ka lielajās pilsētās ir cita atlase. Šie kolektīvi nevar savā starpā konkurēt, – pastāstīja T. Aruma. Umurdzieši C grupā ieguva vislielāko punktu skaitu, pārspējot citus Latvijas skolēnu kolektīvus, pavisam maz – tikai par puspunktu – no līderiem atpalika otri labākie laureāti – Limbažu Varavīksne.
Ar pašiem laureātiem, viņu skolotāju Taisu Arumu un vairākām mazo dancotāju māmiņām aprunājos pēc uzstāšanās Pašu darbības svētkos. Bērni neslēpa, ka ir drusku satraukušies pirms saviem pirmajiem svētkiem Rīgā, taču arī priecīgi par iespēju turp doties. Gandarītas jūtas arī māmiņas, kaut bērnu vadāšana uz mēģinājumiem un koncertiem prasa gan laiku, gan enerģiju. Turklāt Umurgas Varavīksnē dejo ne tikai bērni no visa pagasta, tostarp attālākās Augstrozes un Vainižiem, bet arī kaimiņnovada Dikļiem un Dauguļiem. Liels pārbaudījums, bet vienlaikus pagodinājums bērniem bija piedalīšanās Katvaru grandiozajā dejas izrādē No zobena saule lēca.
Taisa Aruma uzsvēra, ka šādu panākumu un tik sekmīgu uzstāšanos nebūtu bez vecāku ieinteresētības, uzmundrinājuma – bērnus vajag uzslavēt, arī Umurgas skolotāju un jo īpaši direktores Valentīnas Ozolas atbalsta, tāpat Bērnu un jauniešu centra vadības – Aijas Šteinbergas un Indras Rubes – atsaucības, gādājot par dejotājiem. – Mēs visi strādājam, domājot par šiem mazajiem ķipariem. Diži darbi un lieli cilvēki rodas tikai tad, ja ir laba augsne. Tāda ir gan Bērnu un jauniešu centrā, gan Umurgas skolā. Tikai kopīgā darbā var rasties rezultāts. Protams, mēģinājumi nogurdina, bet svētki un koncerti sniedz fantastisku gandarījumu.
Umurgā Varavīksne pastāv jau 7 gadus, un kolektīvā dejo gandrīz visi bērni no 1. līdz 9. klasei. Ir gan 1. – 4., gan 5. – 9. klašu grupa. Izveidot tās nebūt nav viegli, jo skolā ir daudz zēnu un maz meiteņu – tāda nedaudz paradoksāla situācija. 1. un 2. klasē vispār ir tikai 7 meitenītes. – Tie bērni, kuri dejo, lielākoties pagūst piedalīties vēl citos pulciņos, sporto, dzied, arī sekmes dejotājiem ir labākas, – atzīst trešklasnieku (Varavīksnē dejo vai pusklase) audzinātāja Sanita Krūmiņa un mazās dancotājas Lauras māmiņa. – Paldies deju skolotājai par to stāju, ko viņa iemāca mūsu bērniem! Dancotājus uzreiz var pamanīt, viņi ir arī disciplinētāki, cītīgāki. Malači! Mazo umurdziešu Modra un Elvja Emīla māmiņa Iluta Biteniece pati savulaik dejojusi Madonas puses kolektīvos. – Deja saindē uz mūžu. Ja pats vairs nevari, gribas, lai bērni turpina. Sākumā dēli nebija pārāk sajūsmināti, taču pamazām apjauš, ko tas viņiem dod, un iepatīkas. Tagad skatos, kā dēli izdejo manus soļus, un sirds sajūsmā sitas. Dace Puisīte, kuras meitiņa ir starp dejotājiem, pati bijusi Taisas audzēkne – Katvaru dancotāja. – Mēs esam dejotāju dinastija, visi caur Tajas rokām gājuši. Tas ir grūti, bet skaisti. Savukārt umurdziete Gita Sausiņa, divu dancotāju – Kristīnes un Kārļa – māmiņa, nav dejojusi, tieši tāpēc vēlējusies, lai šo skaisto māku apgūst bērni. Abi ķipari sākuši dejot jau 1. klasītē. – Ir liels prieks uz viņiem skatīties, – viņa teica.
Lai Varavīksnes laureāti ar savu dejotprasmi priecē skatītājus arī Rīgā!

1 komentārs to “Umurgas un Limbažu “Varavīksne” – savas grupas labākie dancotāji Latvijā”

  1. klinta saka:

    es biju deju svētkos “Varavīksni” gribēja sūtīt no kuriens tie nākuši

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings