Svētku vilciņš met atmiņu lokus

2010. gada 30. jūnijs | Anita Jaunzeme / Līgatnes novada dome
Lilija Reiziņa ilgus gadus – no 1963. līdz 1988. gadam – bija Rīgas 45. vidusskolas direktore. Savulaik arī Līgatnes vidusskolas 1.-4.klašu deju kolektīvu vadītāja. Tas bija kolektīvs, kurš piedalījās pašos 1. Latvijas skolēnu dziesmu un deju svētkos Rīgā. Bērnu prieks un gaviles par izcīnīto iespēju nebija mazākas kā tas ir šodien.


Par to visu lasiet Lilijas Reiziņas atmiņu stāstījumā, kas atrodams Līgatnes novada mājas lapā – http://www.ligatne.lv/jaunumi/lilija-reizina-ligatnes-2-vidusskolas-1-4klasu-deju-kolektivs-laika-no-1950-1960-gadam-1latvijas-skolenu-dziesmu-un-deju-svetku-dalibnieks-1960-gada.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings