Svētku gadā skolēnus aicina iesaistīties tautas kultūras mantojuma apzināšanā

2010. gada 10. aprīlis

Gaujienas vidusskolas avīzes Express 3.70 specilālizlaidums.

Foto: Gaujienas vidusskolas avīzes Express 3.70 specilālizlaidums.

Saglabāt atmiņu mantojumu no jau notikušajiem svētkiem, kā arī katram skolēnam izjust piederību vienam no lielākajiem kultūras notikumiem šogad, – tie ir X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku programmas “Mantojums” mērķi. Skolēni, gaidot Svētkus, aicināti iesaistīties Svētku izpētē, atmiņu saglabāšanā, papildināšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm.

“Gaidām ikviena bijušā Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieka – skolēna, skolotāja, pulciņa, šofera, pavāra vai kāda cita dalībnieka atmiņas vai fotogrāfijas par piedzīvoto šo svētku laikā. Tāpat no skolēniem gaidām viņu pētījumus par savas skolas dziedāšanas un dejošanas tradīcijām, mūzikas un deju skolotājiem, skolēnu un skolotāju līdzdalību Svētkos dažādos vēsturiskajos laika posmos. Mums visiem kopā ir būtiski dokumentēt atmiņas par Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesu,” uzsver projekta “Mantojums” darba grupas vadītāja Inta Kraskeviča. Viņa atgādina, ka darbu iesniegšanas termiņš ir 15.aprīlis. Vēlāk tie tiks apkopoti un tos varēs apskatīt Svētku laikā no 8. līdz 11.jūlijam Vērmanes dārzā izvietotos stendos.

Projekta “Mantojums” ietvaros tiek veidotas arī skolu avīzes, kas veltītas tieši X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. “Kaut arī skolēni avīžu speciālizlaidumus projekta koordinatoriem var iesūtīt līdz 20.maijam, pirmo avīzi jau esam saņēmuši,” stāsta Inta Kraskeviča. Gaujienas vidusskolā tapis īpašs skolas avīzes “Express 3.70″ numurs, kas ir veltīts Svētkiem. “Viņi ir malači!” skolēnus slavē Inta Kraskeviča. Avīzes numurā lasāmas ekspresintervijas ar skolas kora mēģinājumā sastaptajiem skolēniem, intervija ar skolas mūzikas skolotāju un skolas direktori, kā arī vietējo gaujieniešu vēlējumi visiem Svētku dalībniekiem. Arī Gaujienas vidusskolas avīzei šogad jubileja – tā svin 15 darbības gadus. 2008.gadā Latvijas skolu avīžu festivālā “Express 3.70″ ieguva Labākās Latvijas skolu avīzes titulu.

> Plašāk par projektu “Mantojums”

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings