Skolēnu dziesmu un deju svētkos sašķirots 1000 kubikmetru plastmasas un kartona atkritumu

2010. gada 14. jūlijs / Latvijas Zaļais punkts
Desmito Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises vietās Mežaparka Lielajā estrādē un Daugavas stadionā izvietotajos 213 atkritumu šķirošanas konteineros pasākumu dalībnieki un apmeklētāji sašķirojuši 1000 kubikmetru pārstrādei derīgu plastmasas un kartona atkritumu.

Lai atgādinātu, ka šķirošanas konteineros metamas plastmasas pudeles un kartona iepakojums, un iztukšotais iepakojums ir jāsaplacina, lai taupītu vietu atkritumu konteinerā, Svētku gājienā, kā arī koncertu laikā 9. un 10.jūlijā Mežaparka estrādē darbojās Zaļā punkta dzelteno Aģentu komanda, kuras dalībnieki konstatēja, ka svētku apmeklētāji ir labi informēti par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, turklāt daudzi no tiem šķiro arī ikdienā.
ZP agenti un tautumeitas
Latvijas Zaļā punkta Valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Visa dzīve sastāv no šķietamiem sīkumiem, kas veido mūsu ikdienas ieradumus. Liekot ķieģeli pie ķieģeļa – top māja. Iepakojuma šķirošana, nolietoto elektropreču nodošana pārstrādei, auduma maisiņa lietošana iepērkoties, un citas aktivitātes – mūsu rokās ir ne mazums šādu ķieģeļu, lai mūsu kopīgā māja – Latvija – būtu tīra un zaļa. Gandrīz katrs zina, ka atkritumi ir jāšķiro, taču darbu un pienākumu steigā tas aizmirstas, tāpēc nepieciešams atgādinājums, lai mēs visi kopā iemācītos ikdienā domāt par lietām, kas ir patiešām svarīgas, jo tas, kā dzīvojam, saimniekojam un izturamies pret apkārtējo vidi šodien, ietekmēs mūsu bērnu dzīvi rīt.”
ZP agenti uz trepem
Šķiroto atkritumu konteineru uzstādīšanu un izvešanu nodrošināja uzņēmums Veolia vides serviss. Tā komercdirektors Mārtiņš Korotkevičs ir gandarīts, ka uzņēmuma „pakalpojumi nav bijuši veltīgi – Veolia vides serviss ir darījis visu iespējamo vides sakopšanai pasākumu laikā, un ticam, ka arī mēs nedaudz esam piedalījušies svētku noskaņojuma vairošanā. Paldies organizatoriem, dalībniekiem un viesiem”.

Atkritumu šķirošana bija pieejama arī lielākajā daļā skolu, kurās apmetās svētku dalībnieki. Lai atgādinātu par to, kas šķirojams, skolās tika izvietots īpašs Latvijas Zaļā punkta sagatavots plakāts un katrs svētku dalībnieku kolektīvs tika aicināts iecelt Zaļo ģenerāli (Galveno šķirotāju), kas rūpējās, lai visi kolektīva dalībnieki būtu informēti par pieejamajiem atkritumu šķirošanas konteineriem un lietotu tos.

Šī gada svētkos rūpes par vidi atspoguļojās ik solī – ne tikai šķirojot atkritumus, bet arī izvēloties materiālus svētku atribūtikas izgatavošanai un gājiena noformēšanai, organizējot transportu. Svētku gaidīšanas laikā vairāk nekā 6000 skolēni veica un dokumentēja praktisku darbu, kas veikts vides labā, piedalījās Jauno vides pētnieku forumā un Vides izziņas spēļu konkursā. Savukārt Svētku laikā Rīgā Vērmanes dārza vides radošajās darbnīcās tika demonstrēts veiksmīgākais skolēnu veikums – vides pētījumi un eksperimenti, izspēlētas labākās vides spēles un godināts svētku dalībnieku veikums vides sakopšanā visā Latvijā.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings