Skolēnu dziesmu un deju svētki gandrīz klāt

2010. gada 2. jūlijs / dziedundejo.lv
Īsi pirms X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, kas saviļņos Rīgas iedzīvotājus un viesus no 6. līdz 11. jūlijam, pasākuma organizatori un atbalstītāji aicina apmeklēt koncertus un sniegt šādu iespēju arī citiem. Skolēnu dziesmu un deju svētki, kas šogad pulcēs vairāk nekā 30 000 dalībnieku, tiks atklāti 6. jūlijā, kad notiks arī Dziesmu diena, un piedāvās plašu un daudzveidīgu koncertu programmu ar vairāk nekā 20 koncertiem.

Preses_konference
„Visi X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komitejā pārstāvētie valsts un pašvaldības dienesti un par svētku mākslinieciskajiem jautājumiem un tehnisko norisi, par dalībnieku drošību un veselību atbildīgās amatpersonas ir apliecinājuši gatavību svētkiem, lai tie notiktu, kā plānots un iecerēts, un lai tie priecētu mūsu visus! Tādējādi jauniešiem nodrošinot iespējas dziedāt, dejot, muzicēt,” uzsvēra svētku rīcības komitejas priekšsēdētāja, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe. Viņa pateicās pašvaldību un skolu vadītājiem; koru, deju kolektīvu, orķestru un folkloras kopu vadītājiem; ikvienam svētku sagatavotājam un atbalstītājam par to, ka dziesmas un dejas dod dzīvesprieku un dzīves sparu skatītājiem, klausītājiem, pašiem izpildītājiem.

Atskatoties uz svētku tradīciju 50 gadu garumā, jo I Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika 1960. gadā, ministre īpašu paldies teica arī visu iepriekšējo svētku rīcības komitejām un organizatoriem, kas strādājušas, lai veidotu un koptu šo tradīciju, lai mēs to godam varētu pārmantot, vairot tās vērtību un skanējumu mūsdienās un nākotnei. „Tādēļ akcijas „Uzdāvini koncertu!” ietvaros biļetes uz svētku pasākumiem dāvināšu tiem rīcību komiteju vadītājiem, kuri organizēja svētkus 21.gadsimtā, nodrošinot to pārmantojamību ne vien šajā simtgadē, bet arī šajā tūkstošgadē – bijušajiem izglītības un zinātnes ministriem – Kārlim Greiškalnam un Inai Druvietei,” teica T. Koķe, piebilstot, ka K. Greiškalns bija ministrs 2000. gadā, bet I. Druviete – 2005. gadā.

Biļetes uz daudziem pasākumiem vēl iespējams iegādāties, tādēļ svētku organizatori un atbalstītāji aicina iesaistīties akcijā „Uzdāvini koncertu!”. „Tā ir mūsu iespēja iepriecināt savus tuviniekus, tos, kam visvairāk nepieciešams uzmundrinājums, un tos, kam vēlamies sniegt ko īpašu. Svētku koncertu repertuārs ir dzīvespriecīgs un radīs emocionālo pacēlumu ikvienam skatītājam,” skaidro svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, kuras dāvana tiks pasniegta bijušās darba vietas – Amatas pamatskolas skolotājiem.

Vēl var iegādāties biļetes uz visiem svētku koncertiem Biļešu Paradīze kasēs lielākajās Latvijas pilsētās un internetā www.bilesuparadize.lv, un to cena ir no 3 līdz 20 latiem, bet uz ģenerālmēģinājumiem – no 1 līdz 3 latiem. Plašāka Svētku programma un koncertu apraksti skatāmi svētku mājas lapā www.dziedundejo.lv.

Lielu atbalstu svētku organizēšanā sniedz arī Latvijas uzņēmumi: ģenerālsponsors ir O!Karte, koru programmu atbalsta Latvijas Dzelzceļš, deju programmu – Aldara bezalkoholiskais dzēriens Viva Fresh. LMT prezidents Juris Binde: „Esam šo svētku atbalstītāji jau daudzu gadu garumā. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem vienmēr ir ko teikt, un O!Karte piedāvā skatuvi visiem, kuri vēlas izpausties. Šogad esam bijuši iniciatori arī kādai īpašai aktivitātei, kas ieskandinās Dziesmu svētkus – pirmajā svētku dienā, 6. jūlijā, notiks Dziesmu diena. Tā būs viena diena, kad ikvienam tiks dota iespēja ar dziesmu padarīt priecīgāku un skanīgāku savu un līdzcilvēku ikdienu. Šajā dienā Rīgas ielās svētkus ieskandinās vairāk kā 50 muzikālu aktīvistu, kuri, uzsākot dziesmas uz ielas, sabiedriskajā transportā, veikalā vai citur, ar savu piemēru aicinās apkārtējos iesaistīties kopīgā dziesmā.”

Lai ikviens interesents varētu izjust Dziesmu un deju svētku noskaņu, ir gādāts par tiešraidēm Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”. Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

3 komentāri to “Skolēnu dziesmu un deju svētki gandrīz klāt”

  1. Ārija saka:

    Priecīgais notikums- ,,Dziesmu un Deju svētki” ne visiem bērniem būs priecīgs. Mūsu sabiedrībā ir izstumtie, kuri nevarēs tajos piedalīties,jo organizatori nevar nodrošināt atbilstošu pārtiku ar celiākiju sirgstošjiem bērniem. Domāju ka tā nebūtu problēma , ja vien gribētu. Aizvietot miltu izstrādājumus ar dārzeņiem, augļiem, zivīm vai gaļas izstrādājumiem ir tīrais sīkums. Bez tam var arī sagādāt speciālo maizi šiem bērniem, ja vien vēlas. Bet cik saprotu, no organizatoru puses šda vēlme nav. Žēl gan, arī šie bērni ir pelnījuši būt svētkos.

  2. TERRY saka:


    Pillspot.org. Canadian Health&Care.Special Internet Prices.Best quality drugs.No prescription online pharmacy. Low price pills. Order drugs online

    Buy:Retin-A.Human Growth Hormone.Accutane.Arimidex.Synthroid.Valtrex.Actos.Prednisolone.Lumigan.Petcam (Metacam) Oral Suspension.Zovirax.100% Pure Okinawan Coral Calcium.Mega Hoodia.Zyban.Prevacid.Nexium….

  3. [...] This post was mentioned on Twitter by Arta L.. Arta L. said: RT @dziedundejo: Skolēnu dziesmu un deju svētki gandrīz klāt – 2010. gada 2. jūlijs / dziedundejo.lv Īsi pirms X Latvijas skolu jauna… http://ht.ly/17Yx8A [...]

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings