Noskaidroti labākie projektā „Mantojums”

2010. gada 14. jūnijs / dziedundejo.lv
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiek 2010. gadā – svētku piecdesmitgadē, jo svētku aizsākums datējams ar 1960. gadu. Projekts „Mantojums” svētku dalībniekiem, viesiem un skatītājiem tiek organizēts, lai saglabātu atmiņu mantojumu no jau notikušajiem svētkiem un dokumentētu svētkos iesaistīto personu – dalībnieku, viņu vecāku, skolotāju, šoferu, pavāru, aculiecinieku, policistu, mediķu u.c. – atmiņas.

Svētku rīkotāji meklēja 20 radošus jauniešus vecumā no 14 līdz 21 gadam, kuri bija gatavi jauniem izaicinājumiem. Pēc pieteikšanās reportiera darbam projektā “Mantojums” ir noskaidroti trīspadsmit labākie censoņi. Katrs jaunietis ir sagatavojis 10 minūšu video par gatavošanos svētkiem kādā no sev tuviem un pazīstamiem kolektīviem – korī, deju kolektīvā, mākslas pulciņā vai folkloras kopā.
Studijas jauniešu paveikto no 8. līdz 11.jūlijam varēs apskatīt Vērmanes dārzā Rīgā, kur darbosies projekta “Mantojums” jauno reportieru studija. Te viņiem būs iespēja strādāt plecu pie pleca ar Latvijā populāriem žurnālistiem, operatoriem un fotogrāfiem. Tā būs iespēja gatavot jaunus sižetus, intervijas ar dziesmu svētku dalībniekiem un viesiem, iejusties žurnālistu arodā.
Aicinām visus svētku dalībniekus un viesus ar saviem darbiem papildināt svētku norisi. Studijā „Mantojums” dziesmu svētku laikā Vērmanes dārzā būs iespēja iesniegt savu fotografēto materiālu, uzrakstīt savu piedzīvojumu svētkos, ierunāt savu dziesmu svētku stāstu. Veidosim tagadējo notikumu „Mantojumu” kopīgiem spēkiem!
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings