Nosaukti dziesmu un deju svētku Goda viesi

2010. gada 02. aprīlis

dziedundejo.lv

Foto: dziedundejo.lv

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, kas no 6. līdz 11.jūlijam notiks Rīgā, īpaši godinās cilvēkus, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Svētku procesā, bērnu muzikālajā attīstībā, kā arī pedagogu un diriģentu izglītošanā.

Kā lēmusi Svētku Mākslinieciskā padome, goda viesi ar 12 655 bērnu un jauniešu balsīm izdziedātu programmu tiks sveikti 10.jūlijā koru koncertā Mežaparka estrādē, kad Svētku procesam tiks avinēti 50 gadi. Goda viesu statusā Svētkos piedalīsies vairākkārtēji Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku un Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģenti Jānis Dūmiņš un Pauls Kvelde, kuri ne tikai daudz darījuši bērnu muzikālajā attīstībā, bet arī skolojuši ne vienu vien Latvijas mūzikas skolotāju un diriģentu. Goda viesu vidū būs arī mūzikas pedagogs, diriģents, komponists un mūzikas mācību grāmatu autors Ēvalds Siliņš, kā arī mūzikas novirziena skolu kustības dibinātāja, mūzikas mācību grāmatu autore, mūzikas pedagoģe un diriģente Helēna Lazarēviča, un vairākkārtējs Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku virsdiriģents un rīkotājs Jānis Sprancmanis.

Uz svētkiem no Amerikas Savienotajām valstīm solījis ierasties mūzikas pedagogs, diriģents, Vispārējo latviešu dziesmu svētku virsdiriģents Roberts Zuika, kurš izdevis latviešu tautas dziesmu krājumu un rūpējies par tautasdziesmu dziedāšanas tradīcijas saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Svētku Goda viesa statusā būs arī Alfrēds Cinovskis – viņa organizatora talants ieguvis jau leģendām apvītus stāstus par spēju ikkatru uzdevumu izpildīt nevainojami un laikā.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos sveiks arī deju svētku Goda virsvadītājus – Uldi Žagatu, Ingrīdu Saulīti, Ozvaldu Štrausu, Intu Dimanti, Lieni Lūsi, Janīnu Nurku, Ojāru Lamasi un Taisu Arumu. Ikviens no viņiem iezīmējis spilgtus rakstus latviešu tautas dejas attīstībā.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings