Mantojums

Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arhīvs. Skolēnu dziesmu svētki Saulkrastos. 1960. gada 5. jūnijā.

Foto: Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arhīvs. Skolēnu dziesmu svētki Saulkrastos. 1960. gada 5. jūnijā.

Svētku jubilejā ikviens aicināts saglabāt liecības par jau notikušiem Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem – dokumentēt svētkos jebkādā veidā iesaistīto cilvēku atmiņas. Projektā var piedalīties svētku dalībnieki, vecāki, draugi un atbalstītāji, šoferi, pavāri, policisti, mediķi, skatītāji un citi svētku aculiecinieki. Sūtiet savus iespaidus par svētkiem šogad, vai atmiņu stāstu par agrāk notikušajiem svētkiem, tā svinot 50 gadus unikālajai tradīcijai – Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem!

Materiālu vākšana un apkopošana notiek trīs daļās:

Pirmā – piedzīvojuma stāsts “Tas notika dziesmu svētkos”. Ikviens bijušais, esošais vai tikai topošais svētku dalībnieks aicināts iesūtīt sava neparastā, atmiņā palikušā piedzīvojuma vai notikuma aprakstu, fotogrāfijas, zīmējumus.

Otrā – pētījums “Mana skola dziesmu svētku zīmē”. Skolēni aicināti veikt materiālu izpēti un atlasi par savas skolas dziedāšanas un dejošanas tradīcijām, mūzikas un deju skolotājiem, skolēnu, skolotāju un absolventu jaunrades izpausmēm, kas saistītas ar svētkiem laikā no 1960. līdz 2010.gadam.

Trešā – līdzdalība svētku gaidīšanā “Mēs veidojam dziesmu svētku avīzi”. Skolēnu pašpārvaldes un citas radoši aktīvas skolēnu grupas aicinātas veidot skolas izdevumu speciālizlaidumus par gatavošanos Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Ar projektu “Mantojums” varēs iepazīties Svētku laikā Rīgā, kur četros stendos Vērmanes dārzā būs apkopotas atmiņas, pārdomas un pētījumi.

> Plašāk par projektu “Mantojums” var uzzināt šeit

> Izglītības un zinātnes ministres Tatjanas Koķes aicinājums par projektu “Mantojums”

1 komentārs to “Mantojums”

  1. Sarma saka:

    Gribētos uzzināt, kā veicās ar dziesmu svētkiem veltīto avīžu veidošanu.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings