Lielā talka: ar dziesmu un dejas soli Svētku gadā

2010. gada 23. aprīlis

No projekta Dabas vērotāji arhīva.

Foto: No projekta Dabas vērotāji arhīva.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gadā Lielā talka aicina visus Dziesmusvētku kustības dalībniekus vienoties dažādās Talkas aktivitātēs visā Latvijā, lai sakoptu kultūrvēsturiskas vietas, kas saistās ar Dziesmu un deju svētkiem. Lielā talka notiek 24.aprīlī, tajā plāno iesaistīties arī daudzi skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku bijušie un topošie dalībnieki.

Kopīga Dziesmotās talkas dziesma virsdiriģenta Inta Teterovska vadībā 24.aprīlī pulksten 10 izskanēs Rīgā, kultūras un atpūtas parka „Mežaparks” galvenās alejas sākumā. Talcinieki, kuru vidū būs arī Rīgas mērs, koris “Balsis”, Rīgas pašvaldības deju kolektīvi, kori, diriģenti un pūtēju orķestri, sakops Mežaparka estrādes apkārtni, kā arī nesīs skatītāju solus, tā sagatavojot koncerta vietu X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pēc darba Lielajā estrādē paredzēta sadziedāšanās un pikniks. Dziesmotās talkas ietvaros Rīgā folkloras kopas sakops Brīvdabas muzeja teritoriju, savukārt Mārtiņa kapos, kur apbedīts izcilais latviešu komponists Emīls Dārziņš, visi aicināti piedalīties viņa kapa vietas, kā arī visu Mārtiņa kapu apkārtnes sakopšanā.

> Foto no Aizputes novada Apriķu pamatskolas Dziedošāstalkas

Cēsīs notiks darbi Dziesmu kalnā, kas atrodas netālu no vecajiem Meža kapiem. Tiks grābtas lapas un pļauta zāle, bet noslēgumā notiks sadziedāšanās un līksmošana. Daugavpilī, kur 5.jūnijā notiks Latgales Dziesmu svētki, 24.aprīlī sakops Stropu estrādi un apkārtni, bet Dobelē talkos Ķestermežā, tīrot pilsētas estrādi un apkārtni. Talkas noslēgumā dobelnieču koris “Vizma” ieskandinās pilsētas estrādi, nododot stafetes kociņu X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ieskaņu koncertam 29.maijā un Kurzemes Dziesmu svētku 140 gadu jubilejas koncertam 5.jūnijā.

Lielvārdes kultūras namā 24.aprīlī notiks X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Ogres novada deju kolektīvu skate. Pēc tās visi deju kolektīvi un citi talkot gribētāji aicināti sakopt Saliņas estrādi, kas atrodas pie kultūras nama. Bet Turaidas muzejā folkloras draugu kopas “Skandinieki” lielie un mazie dalībnieki sakops Dainu kalna avotiņa apkārtni un priecēs visus talciniekus ar kopīgu sadziedāšanos pie ugunskura. Šogad aprit 25 gadi kopš Dainu kalna atklāšanas un 17.jūlijā šim notikumam par godu notiks folkloras svētki “Īsto dziesmu meklējot”.

> Plašāka informācija par Dziesmotajām talkām

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings