Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku

2010. gada 28. maijs
Maija vidū noslēgušās visas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skates un konkursi, kuros vairāk nekā 100 tūkstoši Latvijas skolēnu demonstrējuši labu māksliniecisko sniegumu. Pēc rezultātu apkopošanas noskaidrots, ka kopumā svētkos Rīgā no 2010. gada 6. līdz 11. jūlijam piedalīsies 31 tūkstotis dalībnieku.

Iecava

Svētku dalībnieki un organizatori ar lielu atbildību turpina gatavoties lielajam notikumam Rīgā. Daudzos novados paredzēti ieskaņas pasākumi. Svētku ietvaros 2010. gada 6.-11. jūlijā notiks vairāk nekā 20 dažādi koncerti. Šobrīd sagatavots to repertuārs, režija, scenogrāfija, lai ikviens varētu baudīt profesionāli veidotus un mākslinieciski augstvērtīgus, mūsdienīgus un krāšņus svētkus, kuros dziesmu un deju svētku tradīcijas ir mijiedarbībā ar mūsdienīgiem iecerēm.

Agra Bērziņa, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore, uzsver: „Man ir liels prieks par visiem bērniem un jauniešiem, kas skolā ne tikai mācās, bet arī dejo, dzied, fotogrāfē, zīmē, sevi radoši pilnveido. Paldies pedagogiem, kuri spēj ieinteresēt bērnus un palīdz attīstīt viņu talantus. Mēs visi – gan svētku rīkotāji, gan dalībnieki – apzināmies skolēnu dziesmu un deju svētku nozīmību, sniedzot pozitīvas emocijas, veidojot kopības sajūtu un paverot iespējas attīstīt radošu garu. Ceru, ka gaidāmo svētku gaisotne aizraus gan pašus dalībniekus, gan skatītājus, jo būs daudzveidīgi un emocionāli bagāti!”

Visvairāk svētkos būs pārstāvēti tautas deju dejotāji – 13 760, tikai nedaudz mazāk ir koru dalībnieku – 12 766, instrumentālās mūzikas koncertā piedalīsies 1 580 mūziķi. Ar katru gadu jauniešu vidū populārāka kļūst mūsdienu deja – hip-hop, šova deja, brīvā deja – šo žanru pārstāvēs 618 dejotāji. Svētku dalībnieku skaitā ir arī mazie mūzikas kolektīvi, folkloras kopas, vizuālās un lietišķās mākslas, foto pulciņu dalībnieki, amatnieki. Savus radošos darbus rādīs bērni un jaunieši ar speciālām vajadzībām. Šis plašais dalībnieku spektrs pierāda izglītības iestāžu interešu izglītības daudzveidību un skolēnu radošo talantu izpausmes iespējas.

Jau dalībnieku atlases skatēs un konkursos tika noskaidrots, ka visvairāk dziedošu un dejojošu kolektīvu ir Vidzemē. Svētkos piedalīsies vairāk nekā 10 000 vidzemnieku, no Kurzemes – vairāk nekā 5800, gan no Latgales, gan no Zemgales – vairāk nekā 4 000, bet no Rīgas – gandrīz 7 000.

Arī Latvijas uzņēmumu līdzdalība svētku rīkošanā ir neatsverams un liels atbalsts. O!Karte ziedojusi lielāko daļu no sponsoriem piesaistītā finansējuma svētkiem, papildus nodrošina svētku rīkotājiem mobilos sakarus un dāvinās ikvienam svētku dalībniekam somiņu. Šīs vasaras skanīgākā notikuma bērniem un jauniešiem ģenerālsponsora O!Karte sauklis – „Kam ir ko teikt!”. LMT prezidents Juris Binde: ”Pats esmu piedalījies Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos un zinu, cik liels darbs, aizrautība un degsme nepieciešama, gatavojoties šiem svētkiem. Tāpēc vēlos apsveikt visus, kas ir izturējuši mēģinājumus un gatavojušies skatēm. Ar O!Kartes atbalstu vēlamies visiem dalībniekiem padarīt šos svētkus vēl skanīgākus, skaistākus un sarunām bagātākus.”

Koru programmu šogad atbalsta VAS „Latvijas Dzelzceļš”, kas dāvinās katram dalībniekam atstarotāju un informēs par satiksmes drošību. Bērnus ar dzeramo ūdeni un cepurītēm nodrošinās deju programmas atbalstītājs „Vivafresh”, kas ir AS „Aldaris” ražotais bezalkoholiskais dzēriens. Atbalstu sniedz arī SIA „Rīgas Piensaimnieks” ar biezpiena sieriņu „Kārums”, kas svētku pretendentiem skatēs un konkursos visā Latvijā pasniedza 150 000 biezpiena sieriņus, kā arī popularizē svētkus ar diviem īpašajiem produktiem – vaniļas biezpiena sieriņu “Kārums” ar svētku simboliku un īpašo biezpiena sieriņu “Kārums” Dziesmusvētku draugiem, kura garšu izveidojuši un par labāko atzinuši draugiem.lv lietotāji. SIA „Latvija Statoil” nodrošina katram dalībniekam sēdpaklājiņu, šoferiem – drošas un eko braukšanas apmācību un svētku organizēšanai – degvielu.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv.

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010.–2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50.gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

4 komentāri to “Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku”

 1. inese saka:

  Arī es gribu teikt lielu paldies atbalstītājiem. Bērniem milzīgs prieks par o-kartēm un cerams, ka daudzi pabūs arī Akvaparkā.

 2. Daina saka:

  LIELS PALDIES, KURI ATBALSTA SVETKUS!
  Esam sanemusi jau Okartes, akvaparka privilegijas kartes, lai gan sodienas apstakliem ta ir laba davana, tacu par dargu pasam dalibniekam, lai aizbrauktu uz akvaparku pasam jasamaksa vel 7,00LS , cela izdevumi…
  Berni priecajas par katru davaninu. SVARIGAKAIS JAU IR PASI SVETKI-LUSTIGI IZDEJOTIES, SKANIGI SADZIEDATIES!
  Par degvielu jautajums.
  Vai degviela tiek pieskirta visiem ,kuri brauc uz svetkiem, vai svetku organizatoru vajadzibam?
  Tiek dariti daudz labu darbu, bet man skiet, ka par maz informacijas.
  Es personigi nu jau vairakus svetkus esmu loti apmierinata ar svetku krekliniem, kurus pasutu firmai “DINOSS.

 3. inese saka:

  Jā, Latgale noteikti apdalīta. Vai iemesls nav grūtā dēļ mazajiem dejotājiem Latgales programma?

 4. [...] This post was mentioned on Twitter by Dziesmu Deju Svētki, Dziesmu Deju Svētki. Dziesmu Deju Svētki said: Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos piedalīsies vairāk nekā 30 tūkstoši dalībnieku – http://sl.ly/26b7e [...]

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings