Izvērtē X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus

2010. gada 30. septembrī Rīgas Latviešu biedrības namā notiks Valsts izglītības satura centra organizēta X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izvērtējuma konference. Tajā piedalīsies novadu pašvaldību pārstāvji, koordinatori, svētku organizatori, kolektīvu vadītāji un dalībnieki.

Konferencē tiks sniegts pārskats par svētku norisi un analizēts svētku mākslinieciskais sniegums. Vērtēs paveikto svētku vēsturiskās attīstības griezumā: no piecdesmitgades līdz nākotnes vīzijām – kādiem būt svētkiem, lai tautas tradīcijas neiznīktu un kultūrvēsturiskais mantojums un garīgās vērtības būtu pieejamas un nozīmīgas ikvienam. Tiks uzklausīti dažādi viedokļi – gan skolēnu, viņu vecāku un pedagogu, gan virsvadītāju un nozares ekspertu, gan organizatoru un svētku atbalstītāju redzējums par šīs vasaras lielāko kultūras notikumu Latvijas bērnu un jauniešu dzīvē.

Agra Bērziņa, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore, Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece: „Līdz nākamajiem svētkiem pieci spraiga darba un ideju pilni gadi. Vēlreiz gribas akcentēt, ka paveiktais svētku sakarā cieši saistāms ar interešu izglītības attīstību valstī, ar to, ka mūsu valstij ir unikāla pieredze interešu izglītības pedagogu darba samaksas finansēšanā. Mūs var apskaust citas valstis, novērtējot kvantitāti un kvalitāti, ar kādu skolu jaunieši iesaistās tradīciju pārmantojamības un nacionālās identitātes saglabāšanā.”

KONFERENCES PROGRAMMA šeit

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika no š.g. 6. līdz 11. jūlijam Rīgā. X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizēja LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors – O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie tika iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Informāciju sagatavoja:
Aiga Ozoliņa
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku
Komunikācijas darba grupas vadītāja
Tālr.: 2924 8826 E-pasts: aiga @dziedundejo.lv

4 komentāri to “Izvērtē X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus”

 1. Guna saka:

  Sveicināti, arī es veicu pēc svētku analīzi sava kvalifikācijas darba ietvaros Sabiedrisko attiecību kursā un vēletos, atsaucīgos gan dalīniekus, gan atbalstītājus piedalīties nelielā aptaujā šajā saitē http://www.visidati.lv/aptauja/427947365/ Paldies!

 2. dziedātājs saka:

  Skaisti vārdi – šajā mācību gadā samazināts finansējums ( acīmredzot,citu secināt grūti, jo samazināts stundu skaits korim)interešu izglītībai. Moris savu padarījis, moris var iet!

 3. Dace saka:

  Atvainojos-izm arhīvā atradu- pirms nedēļas bijis paziņojums par tādas konferences rīkošanu!

 4. Dace saka:

  Vai tad nevarēja “vienkāršos” skolotājus arī uzaicināt?Varbūt vainīga sadalīšana novados?Informācija līdz lauku skolām nonāk tikai “caur”TV!!!Kādēļ tad visur jāraksta savi e-pasti u.c.Vislielāko- “melno”darbu ikdienā dara katra kolektīva vadītājs.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings