Gājienā ejamās dziesmas

21.05.2010.
Lai lustīgāka un sparīgāka iešana X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā, kas plānots kā divu Daugavas krastu satikšanās – Kurzeme, Zemgale un Rīga satiek Vidzemi un Latgali – ir sagatavotas „Gājienā ejamās dziesmas”.

Posmā no Elizabetes ielas līdz Dailes teātrim abas gājiena dalībnieku plūsmas ies blakus, tad arī plānots visus gājiena dalībniekus apvienot kopējās dziesmās. Dalībnieki tiek aicināti dziesmas mācīties jau tagad un dziedāt, braucot uz Rīgu un svētku laikā.

DZIESMU SARAKSTS ŠEIT (lejuplādēt sarakstu *.pdf formātā)

8 komentāri to “Gājienā ejamās dziesmas”

 1. Juta saka:

  Egija,ir šādas dziesmas-
  Rītā agri Saule lēca,
  Man dziesmiņa nepietrūka,
  Pērkonītis ducināja,
  Gõju pa mežu,
  Caur sidraba birzi gāju,
  Zirgs pie zirga , rats pie rata,
  Es ar Sauli saderēju,
  Klipu,klapu,
  Es izjāju Prušu zemi.

 2. Egija saka:

  Man neverās vaļā!

  Kāds var pateikt kādas tur ir dziesmas?

 3. Daina saka:

  DEJU KOLEKTIVA VECAKU SAPULCE APSPRIEDAM SO JAUTAJUMU-GAJIENA DZIEDAMAS DZIESMAS UN NOLEMAM IEMACITIES DAZAS VISVIEGLAKAS MUSU SKATIJUMA .
  Esam tris kolektivi, kuros dejo jaunako klasu berni un man ka vaditajai nav laika personigi loti daudz pie si jautajuma piestradat, tapec kooperejos ar bernu vecakiem un nozeloju, ka savlaicigi nekontaktejos ar skolu dziedasanas skootajiem.
  NU SKATISIM, KAS TUR SANAKS. AR TO DZIEDASANU, JO UZTRAUKUMS, JAATBILD AR GAVILESANU UZ GAJIENA SKATITAJU URRA SAUCIENIEM KOLEKTIVAM Pagajusos svetkos kada mana dejotaja pat bija citigi skaitijusi lidzi -cik tad reizes kolektivam tika veltiti speciali apsveikumi -sanaca 137 reizes.
  Svarigakais jau prieks acis, raits solis un ka Dita iepriekseja komentara rakstija -masim skatitajiem ar ziediem , lakatiniem, rokam -BUSIM VIENOTI.

 4. Dziedātājs saka:

  Nuu.. Kur palika visas zināmās latviešu tautas dziesmas.. Un man likās ka es zinu daudz tautas dziesmu.. Daudzas tādas svešas.. un vārdi arī.. Man liekas ka daudziem būs pilnīgi vienalga kādas dziesmas dziedamas.. Vienmēr ir bijuši gājieni ka katrs dzied sev sirdij tuvākas dziesmas, izkliedz sava kolektīva saukļus e.t.c. bet tagad sanāk ka visi no sākuma līdz beigām 20 min no vietas dziedās vienas un tās pašas “X” tautas dziesmas?

 5. Anita saka:

  Kur var sameklēt gājiena maršrutu? Kur sākums? kur satikšanās?

 6. Linda saka:

  Atceros, ka Dziesmu un Deju svētkos 1995.gadā gājienā gāju kolektīva pirmajā rindā, nesot kolektīva karoga vītni, dziedot un mājot ar ziedu pušķīti – man tā bija ļoti svarīga un īpaša sajūta :))

 7. [...] This post was mentioned on Twitter by Janis Kalaneps, Dziesmu Deju Svētki. Dziesmu Deju Svētki said: Gājienā ejamās dziesmas http://ht.ly/17sUo1 [...]

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings