Finālskatē iegūst I pakāpes diplomu

2010. gada 5. maijs | Evita Brokāne, “Dzirkstele”

<table style=”font-size: 11px; color: #333333;” border=”0″ cellspacing=”0″ cellpadding=”0″ width=”100%”>
<tbody>
<tr>
<td>Sandra Pētersone, Ziemeļlatvija | 2010. gada 12. maijs</td>
<td align=”right” valign=”middle”><span style=”color: #333333;”>
</span></td>
</tr>
</tbody></table>

Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 20.gadadienā 4.maijā rīdzinieki un pilsētas viesi varēja vērot arī X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru parādi un defilēšanas finālkonkursu pie Brīvības pieminekļa un 11.novembra krastmalā.


Septiņi Latvijas skolu pūtēju orķestri savas muzicēšanas un defilēšanas prasmes demonstrēja ne tikai skatītājiem, bet arī starptautiskai žūrijai trīs cilvēku sastāvā, no kuriem katrs pārstāvēja kādu  Baltijas valsti. Starp finālā iekļuvušajiem kolektīviem bija arī Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris diriģenta Donāta Veikšāna vadībā.

Žūrijas vērtējumā mūsu mūzikas skolas orķestris saņēma I pakāpes diplomu (22,57 punkti). Augstāko vērtējumu žūrija piešķīra kaimiņiem – E.Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas pūtēju orķestrim (24,53 punkti).

“Defilēšanas programmai šis bija pirmais mūsu lielais mēģinājums. Tas ir ļoti veiksmīgs. Bērniem ir vēlme sasniegt labu rezultātu. Ja esam tik labi aizsākuši, neapstāsimies – papildināsim savu priekšnesumu un turpināsim strādāt. Šī programma mums ļoti noder arī izbraukuma koncertos, jo tā ir ļoti pieprasīta,” saka D.Veikšāns.

7.jūlijā Lielajā ģildē Latvijas skolu pūtēju orķestri piedalīsies muzicēšanas finālskatē, savukārt defilēšanas programma skatītājiem būs redzama svētku koncertu laikā. Vietējiem skatītājiem savu  priekšnesumu orķestris rādīs 22.maijā Vasarsvētku ieskaņas koncertā Vecgulbenes muižā.

> Laikraksts “Dzirkstele” internetā

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings