Deja ir Emīla Balcera lielais hobijs

2010. gada 5. jūlijs | Dace Ezeriete / dziedundejo.lv
X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku vidū ir arī jaunā latviešu mūzikas dueta “Musiqq” dalībnieks Emīls Balceris.

Emils_Balceris
Dueta sastāvā ir divi liepājnieki – Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris. Emīls ir daudzu un dažādu Latvijas un arī starptautisko jauno izpildītāju konkursu laureāts. Īpašu atpazīstamību ieguvis pēc dalības šovā “Latvijas talants 2007″ un TV 3 šovā “Koru kari”, dziedot Chilli Liepājas sarkanajā korī.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos Emīls dejos Grobiņas jauniešu deju kolektīvā „Spararats” bērnu jaunatnes centra skolotājas Ingas Papirtes vadībā.

Dejo jau no 7. klases, cītīgi ej uz mēģinājumiem – arī šobrīd, kad aktīvi koncertē. Kāpēc, kur slēpjas svētku magnēts un burvība?

Man vienkārši patīk tā lieta, ir ļoti labs kolektīvs, ļoti labi draugi, tur ir gan tusiņi, gan mēģinājumi, gan tā ir papildu fiziskā slodze. Dejas aizrauj un patīk! Reizē tas ir liels hobijs. Un dejo visa mana ģimene!

Vai dziedot palīdz dejotāja prasmes un otrādāk – varbūt dejojot dažreiz arī uzdziedi, dungo līdzi?

Citreiz mēs patiešām dejojam un visu laiku dziedam. Savukārt dziedot tas noder, jo uz skatuves jūtos brīvāk un plastiskāk.

Kā Tu pastāstītu ārvalstniekiem – kas ir dziesmu svētku tradīcija? Kas tas ir un kāpēc to labāk vienreiz redzēt nekā septiņas reizes par to dzirdēt?

Īstenībā grūts jautājums. Pirmkārt, tas ir labākais, kas jāredz Latvijā, tā ir kultūra, tradīcijas, kas apliecina mūsu patriotismu.

Vēl vēlējos piebilst, ka šogad svētku laikā man ir personisks īpašs notikums – paliks 18 gadu. Tieši pirmajā dienā, kad mūsu kolektīvs brauc uz Rīgu – 7. jūlijā – man ir dzimšanas diena.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings