GĀJIENS

21.05.2010.
Lai lustīgāka un sparīgāka iešana X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku gājienā, kas plānots kā divu Daugavas krastu satikšanās – Kurzeme, Zemgale un Rīga satiek Vidzemi un Latgali – ir sagatavotas „Gājienā ejamās dziesmas”.

Posmā no Elizabetes ielas līdz Dailes teātrim abas gājiena dalībnieku plūsmas ies blakus, tad arī plānots visus gājiena dalībniekus apvienot kopējās dziesmās. Dalībnieki tiek aicināti dziesmas mācīties jau tagad un dziedāt, braucot uz Rīgu un svētku laikā.

DZIESMU SARAKSTS ŠEIT (lejuplādēt sarakstu *.pdf formātā)

Gājiens notiks 10. jūlijā no plkst. 9.00 līdz 13.00.
Gājiens tiks organizēts divās paralēlās plūsmās ar satikšanos pie „Laimas” pulksteņa, ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa un sadalīšanos atkal divās plūsmās abpus Brīvības piemineklim, lai līdzīgi dziesmas vārdiem – „Daugav’s abas malas mūžam nesadalās” – pie Elizabetes ielas atkal satiktos Kurzeme, Zemgale un Rīga ar Vidzemi un Latgali. Lai Latvijas ziedu un zāļu pušķu straumē, novadu tautastērpu un jauno pašvaldību simbolu virknē veidotu visu novadu un pilsētu „dzīvo” svītru kodu, savirpuļotu, sasauktos, sagavilētu un būtu svētki visā Latvijā un Rīgas centrā. Gājienā piedalīsies arī projektu „Tā ir mana dziesma” 345 speciālo skolu audzēkņi un projekta „Zaļais kods” 150 dalībnieki no „zaļi” aktīvākajiem novadiem un pilsētām. Gājiena galvgalī būs Valsts prezidents Valdis Zatlers, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, svētku Mākslinieciskās padomes priekšsēdētājs Raimonds Pauls, svētku izpilddirektore Agra Bērziņa, ārvalstu viesi, kā arī svētku virsdiriģenti un virsvadītāji. Dalībnieki aicināti svētku ceļā doties ar Gājienā ejamām dziesmām, lai sadziedātos, ejot blakus ar citu novadu bērniem un jauniešiem.

Lūdzam skatīt gājiena plūsmu secību šeit – SARAKSTS *.pdf formātā.

1. plūsmā „Daugavas kreisais krasts” – Kurzeme, projekts „Zaļais kods”, Zemgale, Vidzeme (Smiltene līdz Vecpiebalga), Rīga (Centra rajons, Latgales priekšpilsēta, Zemgales priekšpilsēta) – Gājienā dodas pa Z.A.Meierovica bulvāri, Brīvības ielu, pie Brīvības pieminekļa pa kreiso pusi, gar Rīgas pareizticīgo Kristus dzimšanas katedrāli līdz satiek „labo krastu” pie Elizabetes ielas un sadziedoties turpina kopīgo ceļu līdz Dailes teātrim.
2. plūsmā „Daugavas labais krasts”- Latgale, projekts „Tā ir mana dziesma”, Vidzeme (Aizkraukle līdz Skrīveri), Rīga (Rīgas domes vadība, Vidzemes priekšpilsēta, Kurzemes priekšpilsēta, Ziemeļu rajons) – Gājienā dodas pa Kaļķu ielu, Brīvības ielu, pie Brīvības pieminekļa pa labo pusi, gar Ministru kabineta ēku līdz satiek „kreiso krastu” pie Elizabetes ielas un sadziedoties turpina kopīgo ceļu līdz Dailes teātrim.

Karte
Karte1

karte2

karte3

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings