Clear Channel Latvia dāvina izstādi „Ar vilciņu Rīgā braucu”

2010. gada 21. jūnijs / dziedundejo.lv
Septiņu Latvijas lielāko pilsētu ielās parādījusies unikāla bērnu zīmējumu izstāde. Rīgā, Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Jelgavā un Jūrmalā uz vides kompānijas Clear Channel Latvia trīsskaldņu vides stendiem izvietoti X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros notikušā mākslas konkursa „Ar vilciņu Rīgā braucu…” laureātu darbi.

45 jaunajiem māksliniekiem dāvāta iespēja būt uzmanības centrā savā novadā. Zīmējumos svētku vilciņš izpaužas gan kā rotaļlieta, gan dzīvnieks, gan kā kustība, dinamiska ritmu un rakstu spēle. Uzsākot projektu, skolēnus rosināja pētīt senās rotaļlietas, to nosaukumus, formas, krāsas un rotājumus, cenšoties atrast savam novadam raksturīgo un meklējot jaunas, oriģinālas idejas, īpašu uzmanību veltot vilciņam kā Svētku simbolam. “Šajos darbos nav šaubu, toties ir pārsteidzoši radoši meklējumi,” – smaida svētku galvenais mākslinieks Ivars Mailītis.

Izstāde ir unikāla ne tikai ar darbos vērojamo enerģiju un temperamentu. Kā pastāstīja Clear Channel Latvia valdes locekle Everita Ušacka, tik vērienīgs bērnu zīmējumu projekts Latvijā vēl nav realizēts. Rīgā vien izstādi veido 125 vides stendi ar 375 plakātiem, kas izvietoti nozīmīgos pilsētnieku kustības centros. “Mums ir liels gandarījums ievirpuļot svētkus ar pašu dalībnieku – bērnu zīmējumu izstādi pilsētvidē, kur to ir iespēja redzēt tūkstošiem cilvēku. Aicinu ieskatīties šajos krāsainajos darbos, lai novērtētu, cik talantīgi ir mūsu bērni.”

Izstādi var dēvēt par ceļojošu. Pateicoties vietējo pašvaldību atsaucībai, bērnu zīmējumi apskatāmi arī Ventspilī, Valmierā un Jelgavā, uz kurieni Clear Channel trīs metrus augstie trīsskaldņu vides stendi ar kravas transportu nogādāti speciāli par godu šim notikumam. Savukārt no 2010. gada 6. līdz 11. jūlijam Clear Channel organizēto svētku izstādi varēs aplūkot arī Mežaparka alejā uz Lielo estrādi, pie Daugavas stadiona un Vērmanes dārza, kur notiks lielākie Svētku pasākumi.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks Rīgā no 2010. gada 6. līdz 11. jūlijam. Plašāka informācija par svētku norisēm interneta vietnē: www.dziedundejo.lv. Biļetes: www.bilesuparadize.lv.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv. Svētku ģenerālsponsors ir O!Karte, kuras sauklis ir „Kam ir ko teikt!”. Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

1 komentārs to “Clear Channel Latvia dāvina izstādi „Ar vilciņu Rīgā braucu””

  1. [...] This post was mentioned on Twitter by Artis Cālītis, Dziesmu Deju Svētki. Dziesmu Deju Svētki said: Clear Channel Latvia dāvina izstādi „Ar vilciņu Rīgā braucu” http://ht.ly/17P2EQ [...]

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings