Caur pašu radītām izziņas spēlēm iepazīst vidi

2010. gada 28. aprīlis

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku arhīvs. Vides izziņas spēļu konkursa fināls 23.aprīlī Rīgā.

Foto: X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku arhīvs. Vides izziņas spēļu konkursa fināls 23.aprīlī Rīgā.

Pašu radītas spēles par klimata pārmaiņām dalībnieki demonstrēja vides izziņas spēļu konkursa “Iepazīsti vidi” finālā, kas 23.aprīlī notika Rīgā, bērnu un jauniešu centrā “Altona”. Spēļu konkurss ir daļa no X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku vides izglītības projekta “Zaļais kods”, kura mērķis ir veicināt videi draudzīgu rīcību, sekmēt skolēnu izpratni par vidi un tās problēmām.

Konkursam bija iesūtītas labākās spēles no 59 novadiem, no kurām 33 labākās atlasītas dalībai finālā. Galda spēles, datorspēles, kustību un citas spēles veidoja gan individuāli autori, gan autoru grupas. Talsu pamatskolas 9.a klases skolnieks Mariss Bumbieris stāsta, ka spēli veidojis kopā ar klasesbiedriem un vides pulciņa dalībniekiem: “Prāta spēle “Klimata pārmaiņas” sastāv no jautājumiem un burtu klucīšiem, – no tiem jāsaliek pareizā atbilde. Spēles izveidošana prasīja piecus mēnešus!” Autoru ieguldīto darbu konkursa žūrija novērtēja ar trešās pakāpes diplomu. Konkursa galveno balvu – braucienu ar prāmi uz Stokholmu – izcīnīja Rūjienas vidusskola par spēli “Džekiņš domā zaļi” un Daugavpils Saskaņas pamatskola par spēli “Likvidē pēdas”.

> Foto no spēļu konkursa fināla

> Spēļu konkursa “Iepazīsti vidi” rezultāti šeit

Izziņas spēļu konkurss notiek jau devīto gadu, katru gadu tam ir cita tēma. Šogad konkursa veiksmīgākās un interesantākās spēles tiks izspēlētas izglītības projekta “Zaļais kods” noslēguma pasākumos no 8. līdz 11.jūlijam Vērmanes dārzā Rīgā, X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings