Ar lielkoncertu “Deja kāpj debesīs” noslēdzas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma krāšņākais pasākums bija tautas deju lielkoncerts „Deja kāpj debesīs”, kas notika Daugavas stadionā – ar priecīgām krāsām un dažādiem tehniski interesantiem risinājumiem un lidojošas meitenes priekšnesumu.

Deju lielkoncertā piedalās 688 Latvijas tautas deju kolektīvi ar 13 760 skolu jaunatnes dejotājiem, kuri izdejoja 23 horeogrāfijas, vienu deju svītu un piecas deju programmas, kuras radījuši vairāk nekā 20 dažādu paaudžu horeogrāfi un deju skolotāji: Agris Daņiļevičs, Iluta Mistre, Lāsma Skutāne, Jānis Purviņš, Baiba Šteina, Ilmārs Drelis, Harijs Sūna, Uldis Žagata, Jānis Ērglis un citi.

Koncertu plkst. 16.00 apmeklēja Valsts prezidents Valdis Zatlers, Saeimas priekšsēdētājs Gunārs Daudze, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Tautas deju lielkoncerta struktūra veidojas no simboliskā dzīvības koka ar tā saknēm, stumbru un galotnīti: saknēm pagātnē, proti, vēsturiskā daļa, kas veltīta iepriekšējiem Deju svētkiem; saknēm Latvijas novados – Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Rīgas rotaļdeju sadaļas; visas paaudzes vienojošā stumbra un galotnītes, kas šūpojas dejas priekā.

Deju lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” virsvadītāji: Baiba Šteina, Agris Daņiļevičs, Olga Freiberga, Jānis Ērglis, Ilze Mažāne, Dace Adviljone, Arta Melnalksne, Gints Baumanis, Lita Freimane, Iluta Mistre un Ilmārs Dreļs. Svētku goda virsvadītāji: Ingrīda Saulīte, Uldis Žagata, Osvalds Štrauss, Inta Dimante, Taisa Aruma, Janīna Nurka, Liene Lūse un Ojārs Lamass.

Lielkoncerta „Deja kāpj debesīs” radošā grupa: mākslinieciskie vadītāji Baiba Šteina un Agris Daņiļevičs, muzikālais vadītājs Juris Vaivods, režisors Uģis Brikmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš, tehniskais direktors Jānis Paeglis, koncerta tehniskais producents Mārcis Gulbis, gaisa dejas akrobāte Anta Priedīte, gaisa dejas tehniskie operatori Kaspars Bušs un Indulis Šverns, projekta vadītāja Ilze Mažāne.

Skatītājiem neklātienē bija iespēja vērot koncertu Latvijas Televīzijas 1. kanālā.

17 komentāri to “Ar lielkoncertu “Deja kāpj debesīs” noslēdzas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki”

 1. Tomer saka:

  kad shitais vaaks vispar notika?

 2. Inga saka:

  šķibes pamatskola dejoja visslabak..

  pati arī piedalijos.bija ok ;)

 3. alina saka:

  Sakiet, lūdzu, vai nevienam nav koncerta ieraksta? Diemžēl neizdevas baudīt TV raidījumu :(

 4. Daina saka:

  Varbut ieprieksejos gadus nebija tam pieversusi uzmanibu, bet sogad Latgales kolektivi tiesam bija uzreiz ieverojami-terpi, dejotaji, nu kaut kas pievelkoss – pievilcigs.
  SVEICIENI ALLAI MANAI KURSA BIEDRENEI. MES LAIKAM ABAS ESAM NO AZBESTA.

 5. Mairis saka:

  varakļāni labākie

 6. Alma saka:

  Svētku veidotāji varēja būt mazliet iecietīgāki pret dalībniekiem (īpaši – mazajiem bērniem) un piešķirt arī kādu brīvu laiciņu ne tikai paēšanai, bet arī kārtīgai atpūtai un kādai ekskursijai.
  Bet ko tur vairs – svētki ir beigušies un pieejamās finanses ir tādas, kādas tās ir.
  Paldies fotogrāfiem un televīzijai, kas uzcītīgi iemūžināja pozitīvākos svētku kadrus.

 7. Madara saka:

  Man, kā dalībniecei bija ļoti grūti.
  Bet tas bija tā vērts jo kā man skolotāja teica”Es biju tur auksā un to skatījos”bet kas viņa sāka runāt mūsu skolotājai bira asaras kā pupas . . .
  Tas bija tā vērts
  Saldus pamatskolas deju kolektīva (skolotājas Ilzes Sīles vadībā) un dziesmu svētku dalībniece Madara
  Svētki bija izdevušies

 8. helēna saka:

  Un tikai tāpēc, ka gribu redzēt, kāda izleks nākošā zīmīte pie mana vārda novēlu, lai jauka nākošā nedēļa.

 9. helēna saka:

  Bija brīnišķīgi!

  Un redzēju bērnus laimīgus gan mēģinājumos, gan koncertā!

  Piedzīvojums pa pirmo. Arī visiem slimajiem. Varēs mūža garunā visiem stāstīt kā dziesmu un deju svētkos saķēris saules dūrienu.

  Paldies, ka darat pasauli skaistāku!

 10. juta saka:

  Arī es skatoties koncertu domāju par to, kāpēc tik daudz labu kolektīvu palika aiz svītras???

 11. Mārtiņš saka:

  Dīvaini, ka Rīgas deju bloku nedejoja ,,Lielie” Rīgas kolektīvi?!

 12. Mārtiņš saka:

  Jautājums organizātoriem- kāpēc tik strikti bija jāierobežo deju koēktīvu dalībnieku skaits, praktiski bez rezerves. Ģenerālmeiģinājumā daudz kolektīvi dejoja ar tukšām vietām, daudzi palika mājās, vai tiešām viņi to bija pelnījuši (koriem gan bez ierobežojumiem). Bērniem gan pienākas ordenis- MALAČI!!!

 13. Rasa saka:

  Bet dejotāji malači. Mazie 1-2klasnieki bija apbrīnojami izturīgi!!!!

 14. Rihards Saule saka:

  Jau vērojot gājienu asaras acēs sakāpa. Kolosāli! Sirsnīgi! Mīļi! Nevar aprakstīt šo sajūtu un emociju jūru. Vakar biju deju lielkoncerta ģen.mēģinājumā. SKAISTI! Malači dejotāji! Kāpēc Dziesmu un Deju svētki nevarētu būt ik pēc 2 gadiem? Ko? Tas ir tik skaisti. Nolēmu, ka noteikti iestāšos kādā korī vai deju kolektīvā. Savu;aik esmu pūtis orķestrī, bet nu jāpamēģina dziesma vai deja. Protams, skolēnu Dz.svētkiem esmu jau par onkulīgu, taču pieaugušo svētkos iepasēšos tīri labi dalībnieku rindās.

  Vēlreiz- MALAČI visi DALĪBNIEKI un, protams, organizatori un vadītāji!!!

  Cepure nost!!!

 15. Ļoti Patika gan klātienē 11:00, gan pa TV 16:00.
  Dejotāji malači, ka izturēja šo uzvedumu karstā dienā. Paldies visiem vadītājiem, asistentiem, sevišķi Andim Kozakam, un protams viss lielākais Paldies pašiem dejotājiem.
  Pasākumu var skatīties, klausīties un baudīt. Labi zīmējumi uz laukuma. Man patika un uzskatu deju svētku koncertu par izdevošos.

 16. Guntis saka:

  “Mežaparka estrādes teritorijā skatītājiem būs iespēja fotografēt košos bērnu un jauniešu priekšnesumus, bet lūgums neņemt līdzi uz koncertu fotokameras ar tādu tehnisko aprīkojumu, kas varētu traucēt apkārtējiem baudīt pasākumu.”

  Kāds sakars koncertam „Deja kāpj debesīs” ar Mežaparka estrādes teritoriju? Vai būs iespējams fotografēt arī Daugavas stadionā?

 17. [...] This post was mentioned on Twitter by dzintars dreibergs. dzintars dreibergs said: RT @dziedundejo: Ar lielkoncertu "Deja kāpj debesīs" noslēdzas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki http://ht.ly/184MIU [...]

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings