Anete Krastiņa: atbildība ir liela un gribas piedalīties Svētkos

2010. gada 22. aprīlis

Anete Krastiņa skolu simfonisko orķestru konkursā.

Foto: Anete Krastiņa skolu simfonisko orķestru konkursā.

Skolu simfonisko orķestru konkursā, kas 17.aprīlī notika Jelgavā, iespēju piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos ieguva četri kolektīvi – Rīgas reģiona simfoniskais orķestris, Rīgas 6.vidusskolas simfoniskais orķestris, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas simfoniskais orķeatris, Baldones pilsētas un Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas apvienotais orķestris “Draugi”. Šī orķestra pirmā vijole Anete Krastiņa (19) atzīst, ka dalība Svētkos ir arī liela atbildība.

“Ļoti gaidu Svētkus, tas ir fantastisks pasākums, lieliska ir sajūta spēlēt orķestrī un būt kopā ar tūkstošiem svētku dalībnieku,” stāsta Anete. Viņa vijoles spēli apgūst no piecu gadu vecuma un savu dzīvi vēlas saistīt ar mūziku. Anete mācās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas 3.kursā, vijoles spēle viņai iepatīkoties aizvien vairāk. “Man patīk izmēģināt un arī klausīties dažādu mūziku,” atzīst vijolniece. Skolas gaitas viņa sākusi Baldonē, tādēļ viņa nolēmusi turpināt orķestrī “Draugi”. Ar orķestri Anete ir piedalījusies arī iepriekšējos skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos 2005.gadā, īpaši atmiņā palicis jauniešu simfoniskais orķestru koncerts Mazajā Ģildē, kurā atskaņots arī Emīla Dārziņa “Melanholiskais valsis”: “Ļoti romantisks latviešu komponista skaņdarbs. Latviešu komponisti radījuši ļoti skaistu mūziku!”.

Jaunā vijolniece ļoti vēlas piedalīties Svētkos šogad. Pirms konkursa jutusi satraukumu, jo atbildība ir liela un svētkos gribas piedalīties. Bet kopā ar orķestri “Draugi”, kur patiešām visi tā dalībnieki savā starpā ir īsti draugi, viss ir iespējams!

> Foto no skolu simfonisko orķestru konkursa

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings