Vairāk nekā 12 600 balsis skanēs koru koncertā „Mana zeme – zemīte skaistā” Mežaparkā

2010. gada 9. jūlijs / dziedundejo.lv
Mežaparka Lielajā estrādē 10. jūlijā plkst. 19.00 sāksies koru koncerts „Mana zeme – zemīte skaistā”, kurā skanēs gan tautā iemīļotas, gan jaunas melodijas. Pēc koncerta stundas garumā notiks publikas un svētku dalībnieku sadziedāšanās.

Koncertā piedalīsies 332 kori ar vairāk nekā 12 600 dalībniekiem, 24 pūtēju orķestri ar 900 mūziķiem, seši tautas deju kolektīvi ar vairāk nekā 450 dejotājiem un 31 bērnu un jauniešu folkloras kopa ar 440 dalībniekiem. Uzstāsies arī solisti – Renārs Kaupers, Aisha, Jānis Apeinis, Paula Dukure, Miks Dukurs, Kārlis Būmeisters un citi.

Koncertā svinīgu uzrunu teiks Valsts prezidents Valdis Zatlers, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Skanot tūkstošiem bērnu un jauniešu balsu, koncerts izskanēs kā muzikāla ziedu buķete, kas godinās svētku 50. gadu jubileju. Tiks izpildītas zināmas dziesmas, kuras nav zaudējušas savu nozīmi arī šodien, kā arī mūsu komponistu Imanta Kalniņa, Ērika Ešenvalda, Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča un Artura Maskata jaunās dziesmas. Pirms koncerta Mežaparka Lielās estrādes teritorijā notiks folkloras kopu dalībnieku rotaļas un sadancošanās ar publiku.

Koncerta izskaņā tiks paziņots Koru Lielās balvas ieguvējs. Balvu pasniegs Maestro Raimonds Pauls un X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Apvienoto koru virsdiriģenti ir Kaspars Ādamsons, Līga Celma, Gints Ceplenieks, Jānis Erenštreits, Eduards Grāvītis, Mārtiņš Klišāns, Arvīds Platpers, Romāns Vanags, Jevgēņijs Ustinskovs. Savukārt apvienoto pūtēju orķestru virsdiriģenti būs Haralds Bārzdiņš, Agris Celms, Andris Muižnieks. Goda viesi – Jānis Dūmiņš, Pauls Kvelde, Jānis Sprancmanis, Ēvalds Siliņš, Roberts Zuika, Helēna Lazarēviča, Alfrēds Cinovskis.

Koncerta radošajās grupā ir koncerta mākslinieciskais vadītājs Arvīds Platpers, režisore Mirdza Zīvere, režisora asistents Jānis Baltiņš, scenogrāfs Ivars Mailītis, māksliniece Inese Mailīte, deju virsvadītājs Jānis Purviņš, folkloras kopu koordinatore Māra Mellēna, pūtēju orķestru koordinators Egīls Šķetris, Tehniskais direktors Juris Kaufelds, asistente Iveta Ārgale, projekta vadītāja Rita Platpere. Koncerta programmas vadītāji – Ieva Aniņa un Emīls Kivlenieks.

Nākot uz koncertu, visi skatītāji lūgti ievērot noteikumus, kas norādīti biļetes otrajā pusē. Atgādinām, ka koncertā ir aizliegts ienest lietussargus. Mežaparka estrādes teritorijā skatītājiem būs iespēja fotografēt košos bērnu un jauniešu priekšnesumus, bet lūgums neņemt līdzi uz koncertu fotokameras ar tādu tehnisko aprīkojumu, kas varētu traucēt apkārtējiem baudīt pasākumu.

Pēc koncerta Rīgas pilsētas sabiedriskais transports (trolejbusi, tramvaji, autobusi) kursēs līdz plkst. 2.00, kā arī tiks palielināts transportlīdzekļu skaits.

Skatītājiem neklātienē būs iespēja vērot koncertu Latvijas Televīzijas 1 kanālā. Koncerta translācija būs arī Latvijas Radio.

9 komentāri to “Vairāk nekā 12 600 balsis skanēs koru koncertā „Mana zeme – zemīte skaistā” Mežaparkā”

 1. Rihards Saule saka:

  Un es neko ne redzēju, ne dzirdēju. Totāli. Un arī pūtējus neredzēju un nedzirdēju. Pirmie Dziesmu svētki, kad neesmu bijis Mežparkā. Toties šie ir arī pirmie svētki, kad redzēju deju lieluzvedumu! Par to prieks.

  Dusmīgajiem vērotājiem – nepūtieties un nerūgstiet, svētki ir nevis ausēs vai acēs, bet gan sirdīs!

  Kolosāli – ja man būtu skaists cilindris galvā, tad tas būtu uz galvošanu nost visu dalībnieku priekšā!!! Pa pirmo!!!

 2. Anna saka:

  nepatīkami tas, ka svētki tik īsi, taču nevar jau gribēt ja netiek piešķirta nauda, par ko, protams, jāpateicas valstij, bet labi…svētki un kora skanējums bez šaubām ideāls. emociju tik daudz pa šīm trijām dienām, prieks un sajūsma,taču neizpalika arī bez sarūgtinājuma… organizatoriem izteikšu lielu fuj pat to, ka daļa dziedātāju altos nemaz netika uz skatuves. tur nu ir tikai organizatoru un kolonnu koordinatoru vaina,ka meitenes,kuru kori veikuši tālu ceļu uz Rīgu svētkus neredzēja un neizjuta. ļoti patika beigu sadziedāšanās. domāju,ka tas bija vienkārši ideāli.

 3. manējie no Rīgas 47 vsk viss labākie
  mēs nodziedājām super un beigu bale kaut tādas būtu katru dienu :) :) :)
  Pārējie arī bija malači :)

 4. WEB_kamera saka:

  ārprāc, tgd skatos atkaārtojumu no Dziesmu svētkiem. KURŠ FILMĒJA? nerāda ne tās lapiņas, ne ko citu ko koris darīja, kamer citi dejoja !!!!!!
  MURGS
  Ja nemākat filmēt, tad iedodat man! ES MAKU

 5. Ieva saka:

  Liels paldies visiem lieliem un maziem dziedātājiem kā arī visai šo svētku organizētāju komandai!!!

  Ieteikums organizējot nākamos svētkus…. varbūt tomēr sadziedāšanās organizēšanu uzticēt Gintam Cepleniekam vai Kasparam Ādamsonam.

 6. Elita saka:

  Liels paldies diriģentiem dziedātājiem, skolotājiem par koncertu!
  Bet lūgums vienmēr ļoti tomēr pārdomāt repertuāru, nu neskanēja dazas dziesmas vispāŗ.Rīkojiet jaundarbu konkursu, apmaciet skolotājus aranžijā…Ir, protams, vertības, kas nemainās, bet tie jaundarbi, ziniet…. Kāpēc Gaismas pils vienmēr skan ar sajūsmu. Tāpēc , ka mūzika saplūst ar vārdiem, ir formas koncepcija, spraigums, sižets, kulminācija, ideja.
  Tās gaudenās , piedodied, ar banalitāti robezojošās dziesmas , ir jāizbeidz.Uznāca Kaupers ar dažām melodiskām taktīm un visu pateica – kādai jābūt dziesmai.
  Un jāizbeidz tās trokšņu didam dziesmas, kas garākas par 6 minūtēm – bērni neuztver.. ja nu Kalniņa tirgus vēl baudāma.
  Repertuārs vājš. Aī jaunrades koncerts bāls.
  Brīnišķīgs Pūces cikls folkloras koncertā.Austriņas dziesmas piemērotas. Zanderes dzeja izcila.M.Lasmaņa dziesma vienā elpas vilcienā..
  Un vēl – koncerta gaitu un virzību izjauc dejas.Ja dzied, tad dzied, tad ir kulminācija un emocionāls kāpums.
  Kā vienmēr – klupšanas akmens – repertuārs. Bet vienalga – bija interesanti un paldies lielais!

 7. IP saka:

  p.s.
  turpinājums trešās rindas tekstam:
  , ka vadītāji jau sāk savu runu pa virsu, neļaujot ievērot TRADĪCIJAS! (Un tas jau ir galvenais)!!!

 8. IP saka:

  Teikšu īsi..
  Ļoti neiepatikās, ka dziedošajiem un atbalstītājiem netika dots vārds. Kas tie ir par svētkiem?? Skaņdarbi “Saule, Pērkons, Daugava” un “Gaismas Pils” ir vienmēr divas reizes, jo to arī publika pieprasa! Še Tev – pasākuma vadītāji neļauj pat nosaukt 3 reizes vārdu “atkārtot” vai “autoru” (dziesma “Saule, Pērkons, Daugava”);
  Kāds sakars tur ir Kažam un sevišķi jau Dukurei? Ja vēlas, lai rīko ar saviem producentiem citu pasākumu kur var tie izbļauties šķībi-greizi un no sirds kā tīk, bet ne jau maitāt tradicionālus svētkus..
  Jaunajās dziesmās saraustītas skaņas viennozīmīgi nav pieņemamas. Ja raksta dziesmu koriem (koru grupām), tad ir jāizvērtē skanīgums. Ja 10 balsis vai 30 knapi nodziedās īsi un asi, tad 12.600 vienā skaņā – diez vai.
  Diriģentiem un dziedoņiem URRĀ! Malači :)

 9. Aija saka:

  Gribu izteikt lielu paldies visiem svētku organizatoriem, – visiem visiem, kuri bija iesaistīti gan šo svētku plānošanā, režijā, organizēšanā, kā arī, viennozīmīgi, visiem dalībniekiem un viņu skolotājiem. Pabiju gan Vērmanes dārzā, gan arī lielajā koru ģenerālmēģinājuma koncertā Mežaparkā. Cik sākumā, kad vispār iesākās sarunas par to, ka šiem svētkiem gaidāma kārtējā gadskārta, jau likās bezcerīgi, – vai tiešām šis pasākums izpaliks, tik tagad ir liels gandarījums par visu, bet īpaši par repertuāru, kas manai ausij šķita samērā grūts un sarežģīts. skatījos, klausījos, priecājos un domāju, -cik gan talantīgi ir mūsu bērni.Domāju, ka šeit savs nopelns ir arī mūzikas skolām, kuras tagad ir vai visās pilsētās un pat lielākajos pagastos (kur tās vēl nav nolikvidētas).Gribētos, kaut mūsu valdība pēc šiem svētkiem par to arī aizdomātos.lielu atzinību vēlos izteikt jaunajiem diriģentiem, – īpaši Kasparam Ādamsonam par sirsnīgo diriģēšanu, kā arī par skaisto dziesmu ciklu, ko bija iespēja baudīt viņa vadībā. Novēlu jaunajam talantam panākumus un ieņemt vietu līdzās citiem stiprajiem un tautā mīlētajiem diriģentiem.ļoti daudz kas vēl patika šajā koncertā, bet visu uzrakstīt nav iespējams. Vēl tomēr gribu izteikt savu prieku par abiem koncerta vadītājiem, kuri arī bija ļoti ļoti forši!!!Loti liels prieks par Kārli un Valteru kā pasākumu komentētājiem, – vienkārši super!!!Visu tiešām nav iespējams uzrakstīt. Gribu novēlēt pilnīgi visiem jo visiem – saņemt daudz paldies par šiem svētkiem un novēlēt radošo spēku neizsīkšanu, daudz prieka,panākumus un DAUDZ DARBA ARĪ TURPMĀK! LAI JUMS ARĪ TURPMĀK VISS IZDODAS!!!UN VĒLREIZ PALDIES PAR SKAISTAJIEM SVĒTKIEM, KURI VĒL NEMAZ NAV BEIGUŠIES!To jums no visas sirds novēl Aija Ķekavā

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings