Vidrūpe un nemateriālais kultūras mantojums X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos

2010. gada 16. marts

Atzīmējot Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku procesa piecdesmito gadskārtu, vairāk nekā 5000 skolu jaunieši piedalās vides projektos un vāc tautas kultūras nemateriālās liecības projektā „Mantojums”. Svētku laikā Vērmanes dārza radošajās darbnīcās tiks demonstrēti labākie darbi no vides projekta „Zaļais kods” aktivitātēm un varēs iepazīties arī ar projekta „Mantojums” liecībām.


„Zaļais kods”. Pirmo reizi skolu jauniešu dziesmu un deju svētku organizēšanā īpaši tiek ņemti vērā vidrūpes apsvērumi un skolu jaunieši visā Latvijā uzsāk vides sakārtošanas projektus.
Projekta „Zaļais kods” vadītāja Inese Liepiņa pastāstīja, ka svētkus gaidot visi kolektīvi ir aicināti veikt kādu praktisku darbu vides labā, paziņojot par to svētku rīkotājiem. Šobrīd ir atsaukušies vairāki tūkstoši dalībnieku. Viņi plāno vides sakopšanas darbus, piemēram, organizēs talkas, šķiros atkritumus, gatavos putnu būrīšus un stādīs kokus.

Savukārt jau 13. martā pulksten 10.00 LU Ķīmijas fakultātes telpās, Kr.Valdemāra ielā 48, notiks jauno vides pētnieku forums, kurā skolēni demonstrēs savus pētījumus un eksperimentus par vides tēmu. Dalībai forumā ir pieteikušies 75 dalībnieki ar 43 eksperimentiem. Bet 23.aprīlī pulksten 11.00 Rīgā Bērnu un jauniešu centrā „Altona” notiks vides izziņas spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” noslēgums. Vairāk par projektu sadaļā “Vides izglītība” šeit:

„Mantojums”. Līdz 1.aprīlim ikviens bijušais, esošais vai topošais svētku dalībnieks tiek aicināts iesūtīt savu svētku piedzīvojumu projektam „Mantojums” uz e-pastu mantojums@visc.gov.lv Projekts rosina līdzdalībai tautas nemateriālā kultūras mantojuma izpētē.
Projekta vadītāja Inta Kraskeviča aicina: „Atrodiet vecos ģimenes foto albumus, iztaujājiet savus vecākus un vecvecākus par laiku, kad notika pirmie, otrie un trešie Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Pierakstiet, sūtiet „Mantojumam”!”

Materiālu vākšana un apkopošana noris trīs aktivitātēs: stāsts „Tas notika dziesmu svētkos”, kā arī „Mana skola dziesmu svētku zīmē” un aktivitātē „Mēs veidojam dziesmu svētku avīzi” . Sīkāk par katru no aktivitātēm sadaļā “Citi nolikumi” šeit:

Vairāk par svētku norisi: tel. 67850815, e-pasts: Latvija.zino@visc.gov.lv

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv . Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings