Ejam virpulī! Skolēnu dziesmu un deju svētku dalībnieku atlases skates martā

2010. gada 16. marts

Pavasaris Latvijā ierodas ar X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skatēm un konkursiem. Svētkiem gatavojas vairāk nekā 100 000 skolēnu. Žūrijas izvēlēsies labākos – kopā 30 000 svētku dalībnieku, kuri šovasar pulcēsies Rīgā, no 6. līdz 11. jūlijam.


Tautas deju lielkoncerta projektu vadītāja Ilze Mažāne pastāstīja, ka pirmā tautas deju kolektīvu atlases skate 2.martā ievirpuļoja Viesītē, kur dejotāji pārsteiguši ar izcilu sniegumu. Turpmākās skates notiks Zemgalē: 3. martā – Jelgavā, 5. martā – Dobelē, 6. martā – Iecavā un Īslīcē. Savukārt Latgalē tautas deju kolektīvu atlases skates notiks no 7. marta līdz 14. martam, bet no 16. marta līdz 21.martam Kurzemē.

Mūsdienu deju konkursu projekta vadītāja Eva Solovjova pastāstīja, ka pirmās mūsdienu deju atlases skates Rīgā un Latgalē notika februārī, bet 6. martā Mālpils kultūras namā notiks mūsdienu deju atlases skate Vidzemes novadu kolektīviem. Savukārt Zemgales novadu kolektīviem atlases skate notiks 12. martā Tukuma kultūras namā, bet Kurzemes novadu kolektīvu mūsdienu deju atlases skate notiks 13. martā Liepājas olimpiskajā centrā.

Instrumentālās mūzikas projektu vadītājs Egils Šķetris atgādināja, ka pūtēju orķestru konkursi notiks 5. martā Jelgavas 4. vidusskolā, 6. martā Rīgas Juglas vidusskolā, 13. martā Daugavpils 13. vidusskolā, 19. martā Talsu 2. vidusskolā un 20. martā Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā.

Tautas mūzikas koncertu projektu vadītāja Antra Strikaite informēja, ka martā sākas arī vokālās mūzikas konkurss „Balsis”: 12. martā – Dobelē, 13. martā – Cēsīs, 19. martā – Rīgā, 20. martā – Rēzeknē un 26. martā Skrundā.

Martā sākas arī pasākumu cikls profesionālās izglītības iestāžu jauniešiem -„Amatnieku svētki 2010″. Projekta vadītāja Kristīne Bulka pastāstīja, ka pirmās skates jau notika 2. martā Liepājā, Skrundā un Kuldīgā, bet 3. martā notiks skates Ventspils, Laidzes un Kandavas jauniešiem. Savukārt, 5. martā Zemgales jaunieši pulcēsies uz svētkiem Jelgavas Amatniecības vidusskolā. Vidzemē skates notiks 9. martā – Aizkrauklē, Viesītē, Vecbebros un Ērgļos; 16. martā Alsviķos, Jaungulbenē, Rankā un Smiltenē un 17. martā Valmierā, Jāņmuižā un Ogrē. Latgalē amatnieku skates notiks 10. martā Višķos un Daugavpilī, bet 11. martā Dagdā un Rēzeknē. Rīgas pilsētas un reģiona profesionālās izglītības iestāžu skates notiks 23. martā Rīgas Celtniecības koledžā un 24. martā Rīgas Amatniecības vidusskolā.

Folkloras programmas projekta vadītāja un režisore Māra Mellēna pavēstīja, ka jau februāra sākumā Kuldīgā notika Viduskursas folkloras kopu nometne un svētku rotaļas programmu modelēšana. Ir notikuši arī vairāki tradicionālās muzicēšanas un dziedāšanas konkursi. 5. martā Kuldīgā notiks anekdošu konkurss „Anekdošu virpulis”. 12. martā uz folkloras konkursiem Limbažos pulcēsies Limbažu, Pārgaujas un Salacgrīvas novadu muzikanti, dziedātāji un dejotāji. 19. martā bērnu un jauniešu folkloras kopu un pulciņu skates notiks Valkā, bet Kuldīgā notiks tradicionālās dziedāšanas konkurss. Tradicionālās dziedāšanas konkursi notiks arī 24. martā Saldū un 25. martā Rēzeknē. Tradicionālo deju konkurss „Vedam danci” notiks 19. martā Valkā un 24. martā Līvānos. Balvu, Baltinavas, Ludzas un Viļakas novadu bērnu un jauniešu folkloras kopas pulcēsies uz novada sarīkojumu-skati 26. martā Upītes ciema pamatskolā. Vidzemes novada bērnu un jauniešu folkloras kopu un pulciņu skate notiks 27. martā Ropažos. Rīgā folkloras kopu un pulciņu skates notiks 14. un 21. martā Rīgas Skolēnu pilī.

Ar atlases skašu un konkursu norises grafikiem un rezultātiem var iepazīties VISC mājas lapā Svētku sadaļā.

X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus organizē LR Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centrs www.visc.gov.lv

Pirmo reizi svētku procesa vēsturē tie ir iekļauti UNESCO svinamo dienu kalendārā 2010. – 2011. gadam, atzīmējot skolu jaunatnes svētku 50. gadadienu un to nozīmi Baltijas dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pārmantošanā.

Vairāk par svētku norisi reģionos lūdzam vaicāt
Vijai Kasakovskai
Tel.: 67850815
e-pasts: Latvija.zino@visc.gov.lv

Comments are closed.

dziedundejo.lv sociālajos tīklos       Foorsh Interactive | hostings